Tetoválás kezelése
Kedves vendégünk!
Köszönjük, hogy megtiszteltél minket bizalmaddal és a mi stúdiónkat választottad a tetoválásod megtervezéséhez, kivitelezéséhez! Az alábbiakban olyan fontosos információkkal szeretnénk ellátni, ami segíteni fog a tetoválásod kezelésében, gyógyításában a tökéletes végeredmény érdekében. Fontos tudnod, hogy a tetoválás végeredménye, nagy részben rajtad, illetve a szakszerű kezelésen múlik.
A tetoválás, mint technikai folyamat:
Természetesen a tű bőrrel való érintkezésével kezdődik. A tű gyors mozgása révén, szúrt sebeket ejt a bőrön, így juttatva be a pigmentet /festékanyagot. A tetoválás azért lesz örökké tartó, mert a bőrszövet irharétegébe juttatja a tetováló a festéket. A legtöbb vágás, vagy karcolás /felszíni sérülés/ csak a folyamatosan elszarusodó /megújuló/, úgynevezett felhámot érinti, ezért a bőr felső rétegének folytonos cserélődésével eltűnnek.
Elkészült tetoválás:
Mikor a kívánt minta a helyére kerül, sok esetben már közben is jelentkeznek olyan bőrreakciók, ami esetlegesen ijesztőnek tűnhetnek. Az esetek nagy részében a bőrfelület vizesedése, illetve bőrpír alakul ki. Ezen reakciók mindegyike teljesen természetes, hiszen ha festék nélkül készítenénk el egy tetoválást, akkor az egy átlagos horzsolás látszatát keltené. Így, hogy festéket juttatunk a bőrbe, ami gyakorlatilag elfedi a seb látszatát. A körülötte létrejövő vizesedés, pirosodás a test normál védekező reakciója /gyulladás/, hogy csillapítani tudja a sebzés okozta esetleges fájdalmat, illetve megkezdeni automatikus öngyógyítását.
A kezeléshez szükséges eszközök:
– Antibakteriális folyékony szappan. (Bármely típus megfelelő, akár a Rossman, vagy DM saját gyártású termékei. (FIGYELEM! Ha patikában szeretnéd beszerezni a patikusok nagy része előszeretettel vezeti félre, (jó szándékkal!) a vásárlókat és Antibakteriális szappan helyett BETADINT vagy OCTANISEPT –fertőtlenítőket ajánlanak. TILOS! ezekkel a szerekkel mosni, kezelni a tetoválást. Kimondottan ártó hatása van a gyógyulás kimenetelére!
– Bephanten Kenőcs. (csak is a KENŐCS használható! A PLUS illetve a KRÉM nem megfelelő!).
-Ragasztó szalag. Lehet Leukosilk, vagy akár az általunk használt szalag is. Bármelyik gyógyszertárban beszerezhető.(FIGYELEM! Esetenként előfordulhat, hogy a ragasztószalag kiszívja, majdan kisebesíti a bőrt. Ez sajnos bőrtípustól függ, ezért cserénél tegyük mindig más helyre a ragasztót a fólia rögzítésénél.)
-Háztartási Fólia (folpack, frissentartó fólia.)
-Háztartási papírtörlő
A teljes kezelés időtartama 14 nap!
Az első két napban, napi, minimum 3 alkalommal a következőkben leírtak alapján kell, hogy történjen! Természetesen egy nap több alkalommal is ismételhető a folyamat, ahogy komfortosabbnak érezzük, de kötelező minimum 3! Napszaknak megfelelően: – Reggel. – Napközben (ebédidő). – Este, lefekvés előtt. (Ha szórakozni indulunk az éjszakába, akkor célszerű még otthon elvégezni. Később már vagy nehezebb, vagy megvalósíthatatlan kellő komolysággal.) Kettő nap leteltével elhagyhatjuk a fóliakötést, viszont minden más, a kezelésre vonatkozó pontot további 12 napig ismételjünk. Ebben az időszakban a felső bőrréteg gyakorlatilag lehámlik, esetenként kisebb nagyobb darabokban. Ne ijedjünk meg, szintén rutinszerű folyamatot tapasztalunk! A hámlást követően, egy új, vékony, esetenként érzékeny, fényes bőrfelületet kapunk, melyet óvjunk a fizikai sérülésektől. Ha még tapasztalható bőrpír, ami főleg a fekete-szürke tetoválások esetében szembetűnő, akkor se ijedjünk meg, ez normális jelenség, ami akár a teljes gyógyulási folyamat végéig (2,5-3 hét) fennállhat.
Három hétig, TILOSak a következőben felsoroltak:
Hosszú fürdőzés, Úszás, Termálfürdő, Gőzfürdő, Szauna, Szolárium, illetve a nyári időszakban a friss tetoválást kitenni erős napsugárzásnak.
Ha mégis erre kényszerülünk, szabadidős vagy munka tevékenység folytán használjunk magas napvédő faktorú 50%-os krémet!
Továbbá veszélyt jelenthet az állati szőr, amennyiben valakinek háziállatai vannak. Mivel hullajtják a szőrzetüket, ezért kellő figyelemmel kell eljárni a fóliázott tetoválás védelme érdekében. Amennyiben a fólia alá bejut, és bele kerül a tetovált felületbe, akkor nagy valószínűséggel fertőzést fog okozni.
Ugyanez igaz a 2. kezelési nap utáni állapotra is. Ha a kedvencünk belenyal a friss tetoválásunk felületébe, megint csak nagy az esélye a fertőzésnek!
Bármennyire szeretjük kedvencünket, ebben az időszakban legyünk körültekintőek!!!
Első kezelés folyamata, jelentkező reakciók:
A tetoválás elkészítése után, szakszerű tisztítás illetve krémezést követően egy ideiglenes fóliakötést teszünk a tetovált felületre, amit ragasztó szalaggal rögzítünk. Ezt a fóliakötést, a tetoválást követően 1-2 órán belül le kell cserélni. Az kötés eltávolítása után a tetovált felületén vérplazma, vérsavó, illetve a bőr felső rétegeiből távozó, felesleges festék, illetve a lekötésnél használt krém (vazelin, vagy Bepanthen) egyvelege alkotta réteg tapasztalható. Szintén normális reakció, hiszen a szervezetünk önállóan tisztítja meg a tű okozta sérülést. A pirosodás, illetve vizesedés természetesen fennállhat, ami szintén normális reakció.
Kezelés:
- alapos kézmosás! Lehetőleg Antibakteriális szappan használatával! · fólia kötés eltávolítása · a tetovált felület alapos, Antibakteriális szappannal történő lemosása. (Minden a felületen lévő váladéktól, illetve krémtől tisztítsuk meg bőrünket) · a szappan alapos leöblítése a tetovált felületről, átmosó vízzel. (Nem szabad áztatni a felületet, szimplán csak el kell távolítani a szappant! · a tetovált felület szárazra törlése, minden esetben valamilyen tiszta papírtörlővel történjen. A normál törölköző használata TILOS! Rengeteg baktériumot, illetve lehámlott bőrsejtet tartalmaz. Maximum 2 ismétlés után már tökéletesen száraz a felület.
Krémezés:
- használjunk Bephanten kenőcsöt a kezelés során. Nem a kenőcs felületre felkent mennyisége határozza meg a gyorsabb gyógyulást, ezért fontos és elegendő egy vékony áttetsző réteget felvinni a bőrre.
Fóliakötés:
A fólia kötés általában a legkevésbé kedvelt része az utókezelésnek, mert 2 napig folyamatosan cserélnünk, viselnünk kell. Sok esetben kényelmetlen helyen van, korlátoz a mozgásban, azonban kulcsfontosságú szerepet játszik és nem véletlen, hogy ez az egyszerű könnyen beszerezhető eszköz tökéletesen használható, mint kötés. A fólia anyagának köszönhetően nem tapad bele a gyógyuló felületbe, így könnyedén eltávolítható, cserélhető.
E mellett, elzárja a tetovált felületet az oxigéntől, így maga a gyógyulás mély hegképződés nélkül megy végbe. Ellenkező esetben, ha nem használnánk, akkor mélyen az irharétegből a legfelsőbb bőrrétegig hegesedne a tetovált felület, nagy része a festéknek a heggel együtt távozna, ami a tetoválás szempontjából a részletek, vagy maga a teljes tetoválás elvesztésével járna. A fólia megvédi a felületet a felülfertőzéstől, szennyeződésektől, Illetve a bekent felületre nagyon jól illeszthető fel, hiszen könnyen feltapad.
- Fontos, hogy a fólia belső felülete érintkezzen a bekent felülettel, mert azt még nem fogdostuk össze, így tisztának mondható.
- Mindig nagyobb felületet fóliázzunk be, ha a ragasztás ellenére esetlegesen elcsúszna, akkor is maradjon lefedve a tetovált felület. Érdemes figyelemmel kísérni, visszaemlékezni, hogy a tetováló hogyan készítette el a kötést, ha problémásabb vagy nehezen fóliázható felületen tette azt.
Nagyban megkönnyíti az utókezelés időtartamában a kényelmesebb viseletet. Hátránya nincsen, de esetenként bőrtípustól függően okozhat irritációt, pirosodást. Ebben az esetben érdemes többször lecserélni.
A fólia kötés rögzítése:
Szintén nagyon fontos része a szakszerű kezelésnek, hiszen ha a fólia kötés elcsúszik a felületről, vagy esetlegesen alvás közben leesik, akkor az előző pontban említett folyamatok kezdődhetnek meg amitől nem a várt végeredményt fogjuk kapni.
Ezért is fordítsunk időt a megfelelő kötés rögzítésére. A fentiekben már említett ragasztó szalagok tökéletesen használhatóak erre a célra. Ha mégis valami oknál fogva leesne, vagy teljesen lecsúszna a felületről, főként az alvási időszakra igaz ez, akkor ne tegyük vissza a fóliát többet, mert a felülete nagy valószínűséggel kiszárad, ha visszatesszük a fóliát, akkor csak ártunk vele. A legjobb, amit ez esetben tehetünk a mosás, illetve a krémezés alkalmainak sűrítése. Ne engedjük kiszáradni a felületet, napjában többször is be kell kennünk, hiszen a vele érintkező textil, ruhadarabok felszívják a felületről a kenőcsöt.
A fentiekben leírtakat betartva egészen biztos lehetsz benne, hogy szépen, hibamentesen fog gyógyulni tetoválásod. Nekünk is fontos a tökéletes végeredmény, hogy mi is büszkék legyünk az elkészült tetoválásodra, amiben oly sok közös munkánk van.
Ha esetlegesen bármilyen kérdés felmerülne a kezelést vagy a tetoválás gyógyulását illetően, kérjük, hogy vedd fel velünk a kapcsolatot facebookon vagy emailen: deadponytattoo@gmail.com
DEAD PONY TATTOO STUDIO
Ajánlatkérés
Kövess minket instagramon!